محصولات احتمالی اپل تا پایان سال ۲۰۲۱

محصولات احتمالی اپل تا پایان سال ۲۰۲۱

هنوز چند ماه تا ارائه «آیفون 13» توسط اپل باقی مانده است، اما بسیاری از محصولات دیگر این کمپانی نیز ممکن است همزمان یا در ماه‌های بعد از آن به بازار عرضه شوند. در اینجا محصولاتی که اپل احتمالا تا پایان سال 2021 یا پس از آن ارائه خواهد کرد را مرور می‌کنیم.

شایعات، گزارش‌ها و گمانه‌زنی‌های بسیاری در مورد ارایه‌ی محصولات اپل وجود دارد و این صحبت‌ها در تابستان امسال به اوج خود می‌رسند. در ماه‌های پیش از معرفی مدل‌های جدید آیفون که در پاییز هر سال توسط اپل انجام می‌شود، اخباری درز می‌کند که نشان‌دهنده‌ی محصولات احتمالی این کمپانی خواهد بود.

با این که توجه اصلی به انواع گوشی آیفون است، اپل محصولات بسیار زیاد دیگری در لیست محصولات خود دارد که گفته می‌شود بزودی ارایه خواهند شد. در این جا آپدیت‌های احتمالی و نمونه‌های جدیدی که غول تکنولوژی کوپرتینو ممکن است در انتهای سال 2021 ارائه کند معرفی می‌شوند.

 

آیفون 13

زمان مورد انتظار: پاییز 2021

ضریب اطمینان: تقریبا مطمئن

 

با توجه به علاقه‌ی اپل به ترکیب 4 تایی «آیفون 13»، «آیفون 13 مینی»، «آیفون 13 پرو» و «آیفون 13 پرومکس»، محصولی که در پاییز امسال ارائه خواهد شد بدون شک آیفون جدید خواهد بود. با این که به احتمال زیاد اپل از سبک مشابه گوشی‎‌های آیفون 12 استفاده خواهد کرد، اما تغییراتی نیز در این مجموعه وجود خواهد داشت.

انتظار می‌رود ناچ نامناسب بالای صفحه نمایش به دلیل جابجایی قطعات کوچکتر شود. در قسمت پشتی محصول انتظار می‌رود که برجستگی دوربین کمی بزرگتر باشد، همچنین لنزهای دوربین نیز ممکن است بزرگتر باشند و احتمال دارد در مدل‌های غیر حرفه‌ای دوربین به شکل مورب قرار گیرد.


 

این بار هم ممکن است تغییر اصلی محصول، صفحه نمایش آن باشد، زیرا شایعه‌ی طولانی نسخه‌ی 120 هرتز «پروموشن» باز هم مورد تمسخر قرار گرفته است.

سایر تغییرات شامل استفاده‌ احتمالی از تراشه‌ی«A15» و تغییر احتمالی از لایتنینگ به USB-C و چند تغییر احتمالی دیگر در مورد «مگ‌سیف» خواهند بود.

 

آیپد نسل 9

زمان مورد انتظار: پاییز 2021

ضریب اطمینان: محتمل

 

ارائه آیپد نسل هشتم، که به آیپد 10.2 اینچ هم معروف است، در پاییز 2020 بدون شک احتمال ارائه آپدیت برای آیپد - مهمترین محصول اپل - در سال 2021 را بسیار بالا می‌برد. البته بر خلاف سایر محصولات در این دسته، اطلاعات نسبتا کمی در خصوص مدل جدید در دسترس است.

تا به حال تنها مطلب ارائه شده مربوط به یک خط از گزارش ماه ژوئن در مورد آیپد پرو و آیپد مینی بوده است. در گزارش آمده است که آیپد جدید اپل ویژه‌ دانش‌آموزان خواهد بود و ضخامتی کمتر از نمونه‌های قبلی خواهد داشت.

احتمال بروز‌ رسانی مشخصات وجود دارد، اما احتمال نسبتا ضعیفی برای ایجاد تغییرات در طرح آن در سال 2021 وجود دارد.

 

آیپد مینی

زمان مورد انتظار: پاییز 2021

ضریب اطمینان: محتمل

 

اپل آخرین آپدیت آیپد مینی را در مارچ 2019 ارائه کرد، بنابراین اگر نمونه‌ جدید در پاییز امسال ارایه شود، یکسال و نیم پس از آخرین ارایه‌ی محصول خواهد بود. بسیاری از گزارش‌ها به ارایه‌ی محصول در ماه مارچ اشاره کرده‌اند، بنابراین احتمالا تا پیش از پایان سال شاهد یک محصول جدید خواهیم بود.

اپل معتقد است که طراحی آیپد مینی به طور اساسی تغییر خواهد کرد، تغییری که ممکن است این محصول را از نظر سبک و عملکرد شبیه آیپد ایر مدرن کند.


 

گفته می‌شود که اپل می‌تواند از صفحه نمایش بزرگ استفاده کند و اندازه‌‎ی آن را به 8.5 یا 9 اینچ برساند.

 برای تغییر اندازه‌ی صفحه نمایش باید دکمه‌ خانه حذف شود و بدنه‌ی دستگاه باریک‌تر شود، اما تاچ آیدی ممکن است باقی بماند و به دکمه‌ی خاموش و روشن تبدیل شود.

همچنین صحبت‌هایی مبنی بر تغییر از لایتنینگ به USB-C و نیز پشتیبانی از قلم اپل نسل دوم و بروزرسانی احتمالی دوربین پشتی از 8 به 12 مگاپیکسل و دوربین جلو از 1/2 به 7 مگاپیکسل مطرح می‌شود.

 

اپل واچ سری 7

زمان مورد انتظار: پاییز 2021

ضریب اطمینان: بسیار محتمل

 

تصمیم اپل مبتنی بر ارائه سری 6 اپل واچ و اپل واچ SE در پاییز 2020، احتمال تکرار چنین کاری در سال 2021 را بالا می‌برد و در این صورت آپگرید اپل واچ به صورت سالانه خواهد بود.

در مورد اپل واچ سری 7 به نظر می‌رسد طراحی دچار تغییراتی شود، اما قابلیت‌های محصول بدون تغییر باقی بمانند. از ماه می شایعاتی مبنی بر طرح جدید مربعی شکل مطرح شد، که در این صورت شبیه دیگر محصولات اخیر اپل خواهد بود.

در ماه ژوئن در گزارشی آمد که سری 7 اندکی ضخیم‌تر خواهد بود و فریم آن طراحی جدید خواهد داشت، در حالی که ادعا شده است که صفحه نمایش بخاطر استفاده از شیوه‌ی جدید لمینت به کاور جلویی نزدیکتر خواهد بود.

در داخل ساعت انتظار می‌رود از پردازنده‌ی سریعتری استفاده شده باشد و اتصال وایرلس تقویت شده باشد، همچنین انتظار می‌رود که محصول جدید از Ultra Wideband پشتیبانی کند. گفته شده بود که «S7» به لطف استفاده از سیستم در بسته‌ی 2 طرفه اندازه‌ی کوچکتری دارد، که طبعا باعث افزایش فضای داخلی می‌شود و در نتیجه می‌توان از باتری با عمر بیشتری بهره برد.

صحبت‌هایی در خصوص مدل تقویت شده مطرح شده است، اما نشانه‌هایی از به تعویق افتادن آن تا سال 2022 وجود دارد.

برای اپل واچ SE آپدیت جدیدی اعلام شده است، گرچه در این مورد هم گزارش‌ها حاکی از ارایه‌ی آن در سال 2022 هستند.

 

ایرپاد 3، ایرپاد پرو لایت، ایرپاد پرو 2

زمان مورد انتظار: پاییز 2021

ضریب اطمینان: متوسط

 

شایعات بسیاری در خصوص ایرپاد جدید وجود داشته است و بر اساس گزارش‌های مختلف ممکن است به شکل «ایرپاد 3»، «ایرپاد پرو لایت»، یا «ایرپاد پرو 2» باشد.

 در حالی که بر سر نام این محصول اتفاق نظر وجود ندارد، ادعاهای بسیار زیاد در سال 2021 مبنی بر آماده‌ ارائه بودن مدل‌های جدید قطعا نشان‌دهنده‌ی حقیقی بودن شایعات است، ولی زمان دقیق آن مشخص نیست.

اعتقاد عمومی بر این است که انواع مختلف ایرپاد به همراه مدل اصلی «ایرپاد 3» در راهند. نسل سوم که انتظار می‌رود بیشتر به ایرپاد پرو شبیه باشد، ممکن است لزوما مثل نمونه‌ی پرو سرهای جداشدنی نداشته باشد، اما ممکن است قد کوتاه‌تری داشته باشد و عمر باتری آن بیشتر باشد.

انتظار می‌رود که ایرپاد پرو لایت پلی بین دو مدل موجود بزند، در این صورت می‌تواند برخی از ویژگی‌های مدل پرو را همراه با قیمتی مناسب داشته باشد. کاملا احتمال دارد که چنین محصولی وجود خارجی نداشته باشد یا توسط اپل کنار گذاشته شده باشد، اما وجود آن نیز غیر ممکن نیست.

با وجود شایعاتی در خصوص آپدیت موشن ترکر مربوط به برنامه‌های ورزشی و احتمال وجود سایزهای مختلف دستگاه، انتظار می‌رود که ایرپاد پرو 2 پیشرفته‌تر از ایرپاد پرو موجود باشد. گرچه گزارشاتی مبنی بر عدم ارایه‌ی ایرپاد پرو 2 تا قبل از سال 2022 نیز وجود دارند که احتمال نمایش آن در پاییز امسال را کاهش می‌دهند.

 

مک بوک پرو 14 و 16 اینچ

زمان مورد انتظار: پاییز 2021

ضریب اطمینان: محتمل

 

اپل یک برنامه‌ زمانی دو ساله برای تغییر پردازنده‌های ایتل به پردازنده‌های سیلیکون خود دارد و امسال دومین سال از این برنامه است. با توجه به این که برخی از محصولات اپل در حال حاضر هم از پردازنده‌های اپل سیلیکون استفاده می‌کنند، نگاه‌ها به سمت محصولاتی است که هنوز از این تراشه‌ی جدید استفاده نمی‌کنند.

شایعاتی مبنی بر ایجاد تغییراتی در قسمت جلوی مک بوک پرو و همچنین معرفی مدل 14 اینچی وجود دارد. بجای استفاده‌ی دوباره از طرح‌های موجود، به نظر می‌رسد اپل تغییرات بسیار زیادی در ترکیب خود اعمال کند.


 

انتظار می‌رود که هر دو مدل از تراشه‎‌ی M1 استفاده کنند، احتمالا «M1X»، که می‌تواندCPU 12 هسته‌ای و GPU 16هسته‌ای داشته باشد. صفحه نمایش مورد استفاده هم به همان اندازه مهم است، احتمال دارد که هر کدام از نور زمینه‌ی مینی LED، مانند آیپد پرو 12.9 اینچ، استفاده کنند، که کنتراست بالاتری دارد و رنگ‌ها در آن تقویت‌شده هستند.

همچنین ادعا شده است که اپل وبکم را ارتقا خواهد داد و دوربین 720 پیکسل FaceTime به نسخه‌ی 1080 پیکسلی ارتقا پیدا خواهد کرد.

در حالی که گزارش‌های قبلی حاکی از ارایه‎‌ی مدل 14 اینچی در پاییز و به دنبال آن مدل 16 اینچ در سال 2022 بودند، به نظر می‌رسد زنجیره‌ی تامین در حال آماده‌سازی محصول برای ارائه در سه ماهه‌ی سوم سال است. این یعنی لپتاپ‌های مک بوک پرو می‌توانند کاندیدهای قدرتمندی در رویدادهای پاییز امسال باشد.

مطالب پیشنهادی

محصولات احتمالی اپل تا پایان سال ۲۰۲۱

محصولات احتمالی اپل تا پایان سال ۲۰۲۱

داستان معروف جدایی و بازگشت استیو جابز به اپل

داستان معروف جدایی و بازگشت استیو جابز به اپل

نظر خود را بنویسید